Az MTA Természettudományi Kutatóközpont első alkalommal rendezte meg az új épületében a MTA TTK Kutatói Konferenciát.
2015. április 22-én és 23-án a bevezető meghívott plenáris előadásokat követően a kutatóközpont négy intézetének vezető kutatói mutatták be kutatási témáikat és eredményeiket a kétnapos eseményen. Az előadások fókuszába első nap a szerves kémia, anyag- és környezetkémia tudományterületén, míg második nap az élettudományok, biológia és pszichológia területén elért eredmények kerültek.
Az első nap meghívott előadója Fülöp Ferenc akadémikus volt, a második nap Csibra Gergely plenáris előadásával kezdődött. A 12 kémiai tárgyú előadásból álló szekciókat Blaskó Gábor és Dékány Imre akadémikusok elnökölték. A 13 biológiai és pszichológiai előadást Hunyady György és Hunyady László akadémikusok vezették. Program_MTA_TTK_Kutatói_Konferencia_2015.
A kutatóközpont vezetése a jogelőd intézmények igazgatóinak nevét viselő díjakat alapított. A Schay Géza-díjat a kémiai tudományok területén, a Friedrich Péter-díjat a biológiai tudományok területén elért kimagasló kutatói munkáért adományozzák.
2015-ben első alkalommal, a kutatóközpont akadémikusainak javaslata alapján, Pápai Imre, az MTA doktora és a Szerves Kémia Intézet tudományos tanácsadója vehette át a Schay Géza-díjat, az elméleti kémiai kutatások területén végzett, hazai és nemzetközi szinten is elismert, kiemelkedő kutatói munkájának elismeréseként.
A Friedrich Péter-díjat Winkler István, az MTA doktora és a Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet tudományos tanácsadója vehette át, a hallási észlelés széles területén végzett, hazai és nemzetközi szinten is elismert, kiemelkedő kutatói munkájának elismeréseként. Méltatás fájl
A díjakat Keserű György Miklós főigazgató, Schay Zoltán, Friedrich Péterné és Friedrich Ádám adták át.
További megjelenés: mta.hu